26.10.2022

Автоматизація підприємства

Нині ефективна довгострокова стратегія роботи та розвитку підприємства просто неможлива без реалізації плану автоматизації. Грамотно впроваджена автоматизація дозволяє підвищити ефективність кожного працівника та всієї компанії в цілому. Відсутність автоматизації підприємства, навпаки, відкидає бізнес у минуле століття і робить його неефективним у боротьбі за споживача.

Процеси роботи підприємства

Бізнес-процеси на підприємстві умовно можна розділити на три основні галузі:

 1. Управлінська галузь. Включає: стратегічне та фінансове планування, менеджмент якості, оперативне управління процесами на місцях.

 2. Галузь ключових процесів: закупівля, відвантаження, виробництво, продаж, інше.

 3. Галузь підтримуючих процесів: бухгалтерський облік, менеджмент персоналу, інформаційний облік, технічне обслуговування, контроль якості.

Всі ці процеси потребують комплексної автоматизації підприємства та тих моментів, які:

 • постійно повторюються;

 • мають стандартизовану форму;

 • ґрунтуються на чітких правилах.

Грамотна автоматизація діяльності підприємства заощаджує час, підвищує ККД, прискорює роботу, позитивно позначається на фінансових показниках.

Автоматизація підприємства: що це таке

Автоматизація процесів підприємства — це використання якісного та сучасного програмного забезпечення та обладнання з метою:

 1. Зменшення часових витрат на рутинні завдання.

 2. Зниження кількості працівників за збереження чи підвищення обсягів виконаних робіт.

 3. Зменшення кількості помилок, зумовлених людським чинником (як в управлінні, так і у роботі звичайного співробітника чи фахівця з обліку).

Впровадження автоматизації підприємства реалізується за рахунок передоручення частини робочих завдань комп'ютерним програмам, які самостійно, швидше і безпомилково виконають те, чим раніше була зайнята людина.

Мета автоматизації підприємства

Основне завдання автоматизації – стеження за діяльністю компанії, аналіз ефективності тих чи інших дій/рішень, прийняття нових рішень на основі зібраної статистики. У процесі досягаються також і другорядні цілі, серед яких:

 • повна чи часткова заміна людської ручної праці у тих чи інших сферах роботи підприємства;

 • зниження витрат на роботу спеціалістів, яких повністю чи частково замінює програма;

 • спрощення більшості робочих процесів, які мають займати менше часу та витрачати суттєво менше ресурсів.

Автоматизація підприємства – це те, чим зараз займаються всі. Ті, хто не займається нею, просто випадають із конкуренції через те, що: пропонують менше товару, не можуть встановити більш конкурентну ціну, втрачають якість.

Бізнес-процеси підприємства: переваги їхньої автоматизації

Автоматизація — це задача, яка почне працювати в плюс і з явною користю для бізнес-процесів практично моментально. З її допомогою:

 1. Керівники отримають нові ефективні інструменти контролю, аналізу перспектив та ризиків, обробки даних та побудови нових стратегій.

 2. Керівники на місцях зможуть позбутися неефективних чи малоефективних працівників, які забирають більше ресурсів, ніж приносять користь.

 3. Працівники на місцях позбавляться від гальмуючих рутинних завдань, які будуть передані не втомленій та більш швидкісній програмі (наприклад система обліку магазину або підприємства може перейти під 100%-вий контроль програми).

Негативних моментів немає. Автоматизація – це наступний еволюційний крок на шляху модернізації підприємства.

Програмне забезпечення для автоматизації підприємства

На сьогодні керівникам доступна низка систем автоматизації підприємств — залишається лише обирати найкращі та перевірені часом. Одними з таких продуктів є продукти лінійки BAS — універсальні рішення, які сьогодні лідери ринку за співвідношенням: можливості - ціна - легкість впровадження.

Продукти лінійки BAS – це великий ряд програмних продуктів для компаній з різних сфер бізнесу, які створені для автоматизації всіх можливих бізнес-процесів. Пройшовши не тривалий процес налаштування, користувач може:

 • заточити її безпосередньо під свій бізнес з усіма його особливостями та унікальними моментами;

 • налаштувати екосистему програми так, щоб кожен із працівників мав свої функції, рівень доступу, інше;

 • отримувати регулярні оновлення з новими функціями, які відповідають сучасним запитам.

А головне — навчитися роботі на ліцензованих продуктах лінійки BAS можна за лічені дні, а не місяці, як із складнішими системами обліку. Завдяки тому, що цей інструмент останні роки в топі найкращих автоматизаторів бізнес-процесів, у мережі можна знайти багато відео-посібників для рівнів від повного новачка до профі. А якщо потрібна автоматизація під ключ, завжди можна замовити допомогу з налаштуванням та навчанням у компанії, яка спеціалізується на автоматизації бізнес-процесів, що продає та впроваджує ліцензійні продукти лінійки BAS та інші системи обліку. Такою компанією і є «Форт-БіТуБі».