Автоматизація бухгалтерського обліку: переваги програми для автоматизації бухгалтерії

Автоматизація бухгалтерського обліку: переваги програми для автоматизації бухгалтерії

Такий штатно-структурний підрозділ бізнесу, як бухгалтерія, є вкрай консервативним. Діяльність його фахівців чітко регламентована та прописана. Проте, навіть бухгалтерський облік поступово приходить до необхідності модернізації через впровадження автоматизації. Сучасні комп'ютерні програми не просто полегшують виконання класичних завдань, а й знижують кількість помилок практично до нуля. А оцінка і планування на основі автоматизації — це, взагалі, те, заради чого варто починати передачу більшості завдань бухгалтерії спеціалізованому комп'ютерному ПЗ.

Такий штатно-структурний підрозділ бізнесу, як бухгалтерія, є вкрай консервативним. Діяльність його фахівців чітко регламентована та прописана. Проте, навіть бухгалтерський облік поступово приходить до необхідності модернізації через впровадження автоматизації. Сучасні комп'ютерні програми не просто полегшують виконання класичних завдань, а й знижують кількість помилок практично до нуля. А оцінка і планування на основі автоматизації — це, взагалі, те, заради чого варто починати передачу більшості завдань бухгалтерії спеціалізованому комп'ютерному ПЗ.

Що таке автоматизація бухгалтерського обліку

Автоматизація бухгалтерії - це процес передачі та делегування суттєвої частини функцій бухгалтерії та її працівників від людини до комп'ютерної програми. Після його завершення, спеціально налаштоване програмне забезпечення самостійно або з частковою допомогою співробітника прийматиме дані та :


 • займатися математичними обчисленнями з податків, зборів, підсумкових сум;

 • створювати вибірки та зведені звіти;

 • збирати дані в чітко структуровані та легко переглядаються довідники та журнали;

 • заповнювати різні типи бланків (накладні, рахунок-фактури).


Незважаючи на те, що значна частина завдань у результаті автоматизації переходить від людини до техніки, роль якісного бухгалтера не знецінюється. Він просто виконує інші завдання та працює в новій системі над різними контрольними процедурами, реєстрацією документів тощо.

Навіщо автоматизувати бухгалтерський облік

Переведення бухгалтерії на «рейки автоматизації» дозволяє:


 • прискорити, автоматизувати та позбавити від помилок процес заповнення реквізитів у документах різного типу (рахунки, накладні, ордери, доручення);

 • швидко та ефективно обробляти великі масиви даних та отримувати якісні статистичні дані;

 • отримувати від машини регулярні аналітичні діаграми, таблиці та графіки, що дозволяють приймати важливі та оперативні рішення щодо бізнесу;

 • зменшити загальну кількість паперової тяганини у роботі підприємства;

 • миттєво обмінюватися важливими даними між різними відділами та посадовими особами;

 • повністю виключити будь-які арифметичні помилки у роботі співробітників;

 • спростити комунікацію та взаємодію з контролюючими органами, а також банками;

 • зробити свою законодавчу звітність гранично прозорою, докладною та безпомилковою;

 • швидко впроваджувати нововведення від законодавчих регуляторів у роботу свого бізнесу.


Автоматизація бухгалтерського обліку — це перехід на новий рівень робочих процесів. Він допомагає розвиватися та покращує показники як бізнесу, так і його працівників.

Які завдання вирішує автоматизація обліку

Автоматизація бухобліку вирішує питання комп'ютеризації сфери фінансів у бізнесі. З її допомогою вдається реалізувати механізм, за якого:


 • всім бізнес-процеси оперативно фіксуються, обробляються та реєструються;

 • облік стає прозорим, як ніколи;

 • рівень контролю дозволяє не переживати про будь-які помилки чи махінації;

 • прийняття управлінських рішень стає простим, а результати цих рішень більш ефективними.

Кому потрібна автоматизація бухгалтерії

Програми автоматизації бухгалтерського обліку будуть корисні всім — від середніх та малих фірм до великих компаній. З їхньою допомогою:


 1. Керівники/власники — чітко та в режимі реального часу контролюють бізнес, стан його фінансів, актуальний виторг та інше. Усі господарські та розрахункові операції демонструються їм у режимі реального часу. Ефективний і всеосяжний контроль над активами бізнесу дозволяє не перейматися махінаціями та впроваджувати рішення щодо змін у роботі компанії навіть віддалено.

 2. Бухгалтери — автоматизований бухгалтерський облік дає змогу позбутися рутинної математики в роботі, а також дозволяє назавжди відмовитися від більшості аспектів заповнення бланків та відомостей. Робочий час, що звільнився, бухгалтер може присвятити проведенню контрольних перевірок і взаємодії з бізнес-партнерами.

 3. Працівники бізнесу — у процесі отримання довідок і виписок витрачають не так багато часу, як завжди (до того, як реалізували автоматизований бухгалтерський облік), а всього кілька хвилин. Також вони не страждають через повільний документообіг і швидше виконують свої робочі завдання, які вимагають накладних та рахунків.


Автоматизована система бухгалтерського обліку полегшує роботу буквально для всіх. Відмовлятися від неї в наш час означає свідомо шкодити своєму бізнесу.

Етапи автоматизації

Автоматизація бухгалтерського обліку на підприємстві впроваджується за таким планом:


 1. Спочатку компанія збирає та систематизує інформацію про аспекти діяльності, яку потрібно автоматизувати.

 2. Потім складається техзавдання, по відомостям якого буде зрозуміло, до чого має привести автоматизація роботи бухгалтерії — визначаються ключові цілі процесу.

 3. Відповідно до отриманих на другому етапі даних, підбирається найпрактичніше програмне забезпечення для автоматизації - відштовхуючись від можливостей конкретних програм, їх вартості, репутації, функціональності, універсальності.

 4. Відбувається перехід на автоматизацію процесів у бухгалтерії — обрана та оплачена програма впроваджується у роботу бізнесу (спочатку варто випробувати її у тестовому режимі, а потім уже запустити повноцінно).

Вибір програмного забезпечення

При виборі програми для автоматизації бухгалтерського обліку рекомендується орієнтуватися на такі параметри, як:


 • простота освоєння функцій;

 • сумісність із основною операційною системою бізнес-техніки;

 • легальний статус розробника на території країни, у якій зареєстрований бізнес;

 • наявність хмарних функцій;

 • вартість покупки чи підписки.

Докладніше про програму BAS

У процесі впровадження автоматизації бухгалтерського обліку ми рекомендуємо користуватись продуктами лінійки BAS:


 • BAS Бухгалтерія;

 • BAS Бухгалтерія КОРП;

 • BAS Комплексне керування підприємством;


Функціональні можливості та універсальний інструментарій даних програм дозволяє реалізувати буквально всі нововведення зі сфери автоматизації у вашій бухгалтерській службі. Робота з даними та документами, формування корисних звітів, облік торгівлі та складу, фіксація всіх банківських операцій, аспектів виробництва та кадрів — усе це можна буде доручити комп'ютерній програмі BAS.


Ліцензійна програма охопить більшість аспектів роботи бізнесу. А головне — завдяки українсько-європейській команді розробників, вона повністю заточена під бухгалтерську взаємодію із законодавчою системою України.

Чому варто вибрати нашу компанію


Вибір на користь нашої компанії для придбання ліцензованих програм BAS Бухгалтерія очевидний. Ми гарантуємо:


 • оптимальні ціни (мінімально допустимі розробником);

 • допомогу у підборі необхідної версії програми безпосередньо під ваш бізнес;

 • тривалу та корисну консультаційну допомогу;

 • можливість протестувати програму перед покупкою;

 • допомогу з налаштуванням, оновленнями та подальшим супроводом;