ЯК ПЕРЕЙТИ З "1С" НА "BAS"?

Програмні продукти компанії “1С” – це інформаційно-технологічні інструменти обліку та контролю, що допомагають вирішувати безліч завдань в економіці, бухгалтерії, бізнесі, логістиці та інших сферах. Завдяки їм спрощується управління практично будь-яким підприємством, бізнес-процесами, співробітниками, складами, взаємодією з іншими контрагентами, автоматизацією більшості процесів, бухгалтерським та податковим обліком.

На жаль, для тих компаній, які вже встигли звикнути до 1С в Україні, компанія-розробник припинила підтримку свого програмного забезпечення в нашій країні. Так, старими версіями все ще можна скористатися, але ніяких поліпшень, правок багів, доповнень, нових звітів немає і не передбачається. Все це зачіпає 1С програми та продукти під найменуваннями:

 1. 1С:Бухгалтерія.
 2. 1С:Управління торгівлею
 3. 1С:Підприємство.
 4. 1C:Зарплата та Управління Персоналом (ЗУП)
 5. 1С:Підприємство 8 через Інтернет (підприємство у хмарі).
 6. Інші.

На щастя для бізнесів, які прийняли вольове рішення не користуватися юридично російськими програмними продуктами, а також для тих, хто хоче регулярно оновлюватись та отримувати нові функції, фішки, можливості, не все втрачено. Повернути собі стару і звичну функціональність програм 1С, але трохи інакше, без втрат налагоджених бізнес-процесів і з гарантованим оновленням може будь-хто. Для цього розроблено програмні продукти BAS.

Платформа "BAS"

Платформа BAS - це технологічний (але не юридичний) правонаступник усіх напрацювань, досвіду та інструментарію, який накопичився за роки створення та вдосконалення продуктів компанії 1С. Якщо говорити максимально грубо, то BAS — це 1С у новій обгортці від європейсько-української команди розробників та під керівництвом бренду, зареєстрованого в Європейському Союзі.

  BAS Soft - це рішення для бізнесу, який прагне не втратити налагоджені та відточені механізми діяльності. Польська компанія NetHelp (правовласник нового бренду та програмного забезпечення) створила інструментарій спеціально під український бізнес. Ті, хто вибере використання її напрацювань, зможуть:
 1. Майже моментально перейти на BAS Комплексне управління підприємством, BAS Малий бізнес, BAS Управління торгівлею, BAS Бухгалтерію на пільгових умовах.
 2. Здійснити перехід, використовуючи вже існуючі конфігурації старого програмного забезпечення від 1С.
 3. Не турбуватися про те, що репутація може постраждати через продовження використання програм, що розробляються та впроваджуються юридичними особами з РФ.
 4. Отримати оновлений, покращений та осучаснений інструмент, який постійно та гарантовано оновлюється.
  Продукт від NetHelp – це свого роду BAS 1С. Настільки сміливо, звичайно ж, його ніхто не назвав би. Але, якщо чесно, прямо і відверто, то BAS ERP система - це продукт поділу єдиного технологічного продукту на:
 1. Софт 1С, який залишиться в РФ і буде орієнтований на ринок окремо цієї країни.
 2. BAS Soft, який у вигляді відгалуження йде до Європи, має ту ж основу, але піде власним шляхом розвитку для того, щоб стати програмним забезпеченням для розвинених демократичних країн ЄС та для України.

Схоже, найближчими роками всій сфері інформаційних технологій потрібно готуватися до того, що більшість компаній, які раніше успішно працювали з суто російським юридичним статусом, доведеться розділитися не менше, ніж на дві різні версії. І кожна з таких версій піде своїм шляхом.

Перехід з "1С" на "BAS"

Будь-яка організація, яка досі використовувала 1С: Підприємство або будь-який інший продукт 1С, може зробити плавний апгрейд свого ПЗ з переходом на BAS. Для цього потрібно:

 • звернутися до нас за допомогою від імені організації (від юридичної особи);
 • написати спеціальну заяву, бланк для якої ми надамо кожному, хто звернеться за допомогою з переходом;
 • надати реєстраційну картку на старий продукт від 1С;
 • придбати продукт BAS на пільгових умовах, які гарантуються тим, хто давно та офіційно був користувачем 1С програм.

Також не варто боятись втрати старої програми. Право на її використання ніхто не забере, але повноцінної підтримки оновлень не буде.

Важливо: у випадку, якщо реєстраційна анкета старого програмного забезпечення безповоротно втрачена, Вам буде необхідно надати копії документів, що підтверджують покупку продуктів.

Особливості переходу

  Є кілька варіантів переходу з продуктів 1С:Підприємство на продукти BAS:
 1. Якщо у Вас стандартний продукт і раніше Ви не змінювали його і не доопрацьовували, перехід може бути просто у вигляді установки оновлень і Ви у своїй базі отримаєте новий вид системи і Ваші дані залишаться
  • Якщо у Вас не стандартний продукт 1С:Підприємство, Ви раніше його доопрацьовували під себе та робили в ньому нові функції, є кілька варіантів переходу:
  • Встановлення оновлень системи із збереженням Ваших даних та доопрацьованого раніше функціоналом
  • Встановлення нового продукту та перенесення Ваших даних у новий продукт, можливо з перенесенням критичних для Вас доробок

Для визначення варіантів Вашого переходу радимо Вам звернутися до нас і ми зможемо підібрати для Вас найбільш вдалий варіант.

Нові можливості «BAS»

На даний момент програми BAS не так далеко втекли від свого історичного попередника, що і добре і погано. Добре, бо новачкам буде вкрай просто адаптуватися. Погано — тому що завжди хочеться більшого та ширшого списку покращень.

  Тим не менш, навіть зараз BAS програма радує своїх перших користувачів тим, чого не було у програм 1С. А саме:
 • покращеним сучасним дизайном, в якому акцент робиться на інтуїтивність і простоту освоєння;
 • гнучкими налаштуваннями інтерфейсу під завдання та просто переваги конкретного користувача;
 • удосконаленими механізмами пошуку;
 • прискореною роботою більшості компонентів.