Відмінності між програмними продуктами BAS і 1С:Підприємство

Відмінності між програмними продуктами BAS і 1С

Ефективне управління підприємством, компанією чи складом — головне завдання, якого прагне будь-який власник. Для досягнення цього можна використовувати кілька програмних продуктів. Одними з найвідоміших, популярних і затребуваних на сьогоднішній день є програми від BAS та 1С.

Їхня присутність на українському ринку має свою історію. Незважаючи на те, що багато хто думає, що це одні й ті ж розробники, важливо розуміти продукти BAS — це принципово новий софт від польської компанії NetHelp, який покликаний замінити собою російське ПЗ 1С або багато хто звикли 1С:Підприємство. Тобто найголовніше, що українські користувачі мають знати про BAS-продукти – кінцевим бенефіціаром є саме європейська компанія, яка сплачує податки до ЄС. Але чи є питання - чи зможе вітчизняний бізнес безпроблемно перейти на нове ПЗ? Пробуємо розібратися.

1С:Підприємство

1С:Підприємство — російське програмне забезпечення для автоматизації бізнес-процесів, яке на даний момент офіційно не оновлюється і не підтримується у своїх версіях для користувачів з України. Незважаючи на те, що в країні все ще є тисячі бізнесів, які звикли до цього програмного інструменту в бізнесі, він поступово старіє та втрачає свою актуальність.

Ті, хто користується застарілими версіями, все ж таки отримує можливість користуватися такими можливостями, як:

 • аналіз закупівель та продажів;
 • управління продажами різних типів: оптові, роздрібні, комісійна торгівля;
 • керування складом;
 • облік та аналіз витрат;
 • аналіз цін та цінової політики;
 • моніторинг та аналіз торговельної діяльності;
 • управління заробітною платою та кадрами;
 • інші.

Користуватися повним спектром можливостей (особливо мережевих та пов'язаних із підключенням до хмарних сервісів) в Україні буде складно. Тому рекомендується перейти на продукти від BAS.

BAS

Софт від BAS - це програми, що автоматизують діяльність як великих так і дрібних компаній. Серед найпопулярніших на сьогоднішній день:

 • BAS Бухгалтерія
 • BAS Бухгалтерія КОРП
 • BAS Комплексне управління підприємством
 • BAS Малий бізнес
 • BAS Роздрібна торгівля
 • BAS Управління торгівлею

Ці продукти були розроблені спеціально для українського ринку українсько-польською командою розробників. Незважаючи на конкурентний статус щодо 1С:Підприємство, дане європейське програмне забезпечення створювалося як логічний наступник функцій, ідей та можливостей, які спочатку були в російському першоджерелі. Тобто, використовуючи багаторічні напрацювання на світ, з'явився новий якісний програмний продукт для автоматизації бізнесу і при цьому найголовніше (для України) з новою європейською пропискою!

Проект надає можливості того українського бізнесу, який принципово хоче перейти від використання російських програм до західних аналогів. Його створювали таким чином, щоб адаптуватися і перейти з одного програмного забезпечення на інше можна було якщо не моментально, то досить легко і відносно швидко.

Працюючи у тісній співпраці з організацією “Спілка автоматизаторів бізнесу”, програмістам NetHelp вдалося створити якісну альтернативу для бізнесменів, яким потрібні ефективні інструменти для:
 • повного бухгалтерського обліку за стандартами України;
 • управління оптовими або роздрібними поставками та продажами;
 • контролю статистичних показників за замовниками, покупцями, постачальниками;
 • стеження за складом та регулювання його запасів.

Додатковим плюсом продуктів BAS є інтеграція цього програмного забезпечення в загальну екосистему програм сімейства BAS. Все це дозволяє суттєво підвищити ефективність та прибутковість бізнес-процесів, а також перевести на “автоматичні рейки” все, що взагалі може контролюватись у бізнесі таким чином.

  Можливості BAS виправдовують себе 100%, так як дозволяють:
 1. Прибрати ризики, пов'язані з використанням програмного забезпечення, яке було розроблено в РФ.
 2. Налаштовувати ведення обліку на основі всіх норм українського законодавства.
 3. Автоматизувати та оптимізувати всі бізнес-процеси властиві торговому (і не лише) підприємству
 4. Стежити за рухом логістичних, товарних, фінансових потоків та займатися їх аналізом.
 5. Займатися ефективним маркетингом із контролем клієнтської активності, і навіть із розробкою схем взаємодії з покупцями.
 6. Ефективно планувати обсяги закупівель та продажів.
 7. Займатися керуванням запасами на складах.

BAS-продукти ідеально підходять як для класичного офлайн-бізнесу, так і для інтернет-торгівлі. А функція з інтеграції програми з сайтами дозволяє зробити з польсько-українського програмного забезпечення для бізнесу справжній хаб для збору даних та подальшої їх обробки з боку великих магазинів, маркетплейсів, інших платформ.

А найголовніше — жодних побоювань та проблем, які можуть виникнути із законом, регуляторами, перевірочними органами України. Адже BAS — це сертифікований і повністю безпечний інструмент, яким можна користуватися як в Україні, так і в країнах ЄС (якщо бізнес або його керівники тимчасово переміщені на територію інших сторінок).

Порівняння програм

  Технологічно програмне забезпечення BAS та 1С:Підприємство — це ідентичні інструменти з деякими індивідуальними особливостями, що ґрунтуються на різних процесах модернізації та розробки. Проте основа у них спільна. Завдяки загальному технологічному базису можна:
 1. Перенесення конфігурацій з однієї платформи на іншу.
 2. Користуватися тими самими ключами захисту.

По суті BAS — це варіація 1С:Підприємство, яке створювалося в Україні та Польщі для українського бізнесу, щоб уникнути необхідності купівлі російського продукту. А з моменту запуску проекту, його функціональність та перелік можливостей вже значно перевищили первинну програму. Можна з упевненістю говорити про те, що зараз BAS — це технологічніше та вигідніше рішення, заточене під Європу та Україну.

Через те, що продукти BAS є більш сучасними, є й переважні відмінності від продуктів 1С. У таблиці ви можете побачити різницю та зрозуміти чому варто незабаром перейти на нове програмне забезпечення

Можливості Опис можливості BAS
Головне вікно програми Кожен користувач може налаштувати під свої завдання початкову сторінку. Доступні для налаштування пунки: Завдання, Примітки, Календар, Поточні стправи. Перелік можливостей потрібно уточнювати для кожної з кофігурацій BAS. Дана можливість буде зручною для моніторнигу показників при початку роботи, адже система повідомить про ключові об’єкти, на які саме Вам потрібно звернути увагу.
Керовані форми Кожен користувач може налаштувати під свої завдання кожну з форм документів та довідників. На форму мождиво додати показники з підпорядкованих об’єктів. Наприклад на форму списку договорів можливо додати код ЄДРПОУ контрагента самостійно без розробки. Можливе встановлення відборів та групувань на кожній з форм списку та підпорядковані об’єкти самостійно без розробки. Дана можливість буде зручною для додавання полів, які необхідні для нормальної роботи, та приховування непотрібних даних.
WEB-клієнт Можливість доступу до бази без встановлення клієнтів через Web-браузер. Кожен з користувачів зможе без додаткових обмежень працювати із будь-якого зручного місця, де є інтернет, чи налаштований доступ до сервера. Використання WEB-клієнта дозволить економити кошти на вартості комплектуючих серверу. З’єднання з базою здіюснюється по захищених протоколах, що мінімізує можливість злому чи інших шахрайських дій.
Тонкий клієнт Можливість доступу до бази з встановленого клієнту на Вашому РС. Можливість виокористання тонкого клієнта дозволить використовувати для комфортної роботи в системи навіть обладнання з слабкими характеристиками та без необхідності налаштування для користувача доступу по віддаленого робочого столу по rdp.
Мобільний клієнт Можливість доступу до бази з Вашого смартфону. Інтерфейс буде адаптований під розширення саме Вашого девайсу. З’єднання з базою здіюснюється по захищених протоколах, що мінімізує можливість злому чи інших шахрайських дій.
Мобільні додатки
Для значної кількості конфігурацій доступні типові мобільні додатки, які дозволять розширити спектр використання конфігурацій без необхідності постійного доступу до ком’ютера. Додатки є спеціалізованими та допоможуть автоматизувати роботу користувачів, які значну частину робочого часу перебувають за межами офісу. Приклад автоматизації з використанням мобільного додатку - автоматизація процесів роботи торгових представиків.
Кросплатформенність Можливість використання та встановнення системи на різних операційних системах, наприкад Windows, MAC OS, Linux
Хмарні сервіси Можливість використання конфігурацій в хмарних сервісах, без необхідності придбання чи оренди власного серверу.
Звіти Кожен з користувачів може змінювати та налштовувати звіти під свої потреби. Дана можливість буде зручною для додавання полів, які необхідні для нормальної роботи, та видалення непотрібних даних.
Права користувачів Для кожного з коритувачів чи групи користувачів можливо створити свій набір прав та доступів без розробки нових ролей доступу. Можливо вказати додаткові обмеження для користувача чи групи користувачів по набору об’єктів. Дана можливість буде зручною у випадку, якщо менеджер з продажу працює лише з однією організацією, і дані по іншій йому не потрібно бачити.
Новий механізм збереження прикріплення файлів Майже до всіх довідників чи документів можливо прикріпити файли в різних форматах. Файли можливо зберігати в базі даних та налаштувати збереження в папці на сервері. Дана можливість буде зручною для зменшення об’єму бази даних та збільшення її швидкодії. Звернення до файлів здійснюється лише в момент коли вони потрібні користувачу
Асинхронні виклики В нових версіях конфігурацій є можливість проводити ресурсозатратні операції без блокування роботи користувача. Розрахунок собівартості може здійнюватись в фоні без будь-яких незручностей для користувача.
Інтерфейс Odata Можливість налаштовувати та опублікувати АРІ з конфігурації. В користувача наявна можливість налаштувати саме ті дані, які потрібно отримати із системи без будь-яких допрацювань. Дана можливість буде зручною для підготовки аналітичних звітів на створонніх продуктах по прикладу Power BI
Інтерфейс "Таксі" Можливість працювати в конфігарції без необхідності змін інтефейсів. Усі користувачі працюють в одному інтерфейсі. Наповнення інтерфейсу користувача здійснюється відповідно до наданих прав та налаштувань. Об’єкти, з якими користувач працює значний проміжок робочого часу можна винести в панель вибраних та мати до них доступ в один клік.
Повнотекстний пошук Можливість пошуку об’єктів в конфігурації без необхідності пам’ятати в якій підсистемі вони знаходяться. Дана можливість буде корисною для нових користувачів та користувачів, які переходять на конфігурацію наступного рівня та ще не мають досвіду роботи в новому інтерфейсі.
Багатомовність конфігурацій Архітектура конфігурацій дозволяє з невеликими трудозатрати перекласти інтерфейс на будь-яку мову. Тобто одна конфігурація може використовуватись в Україні та відділені в Польщі на рідній мові для користувачів.
Використання ботів Можливість використання ботів при взаємодії з конфігурацією без необхідності додаткових допрацювань. Наприклад інтеграція з opendatabot.
Підтримка продуктів Усі новітні конфігурації перебуватимуть на підтримці українською спільнотою розробників, що гарантуватиме оперативні оновлення конфігурацій відповідно до змін в законодавсві та економіці. Значна частина конфігурацій попереднього покоління знята з підтримки. Оновлення конфігурацій дозволять використовувати нові версії платформ з розширеним набором можливостей.
Синхронізація з популярними бізнес-сервісами та розширення конфігурації Розробники популярних бізнес-сервісів пропонують розширення для конфігурацій по взаємодії з власними сервісами без необхідності інвесувати кошти в додаткові розробки функціоналу. Наприклад, доступна безліч інструменттів для інтеграції з B2B майданчиками, Google календарем чи іншими сервісами. Наявна можливість виконувати допарцювання конфігурацій без зняття з підтримки чи зміни правил підримки конфігурації. Механізм розширень дозволить обрати саме необхідне Вам розширення, яке дозволить використовувати нові можливості конфігурацій.
Новітні технології розробки та збереження змін конфігурацій Доступна можливість використання нових технологій розроби, а саме Enterprise Development Tools із збереженням репозиторію на GIT, що йде в ногу з сучасними напрямки побудови систем ІТ компаніями.
Нова система взаємодії Нова система взаємодії дозволяє в системі реалізувати портал для комунікації користувачів системи, без необхідності використання додаткових програмних продуктів. Наприклад в системі можливо створити чат, в якому буде здійснюватись обмін кофіденційною інформацією та файлами, можливість відео-викликів та демонстарції екрану без необхідності використання мессенджерів.
Система обміну даними Можливість обміну, без будь-яких допрацювань, з сайтом компанії. Типові можливості обміну з іншими конфігураціями лінійки BAS. Наприклад в значній частині конфігурацій доступний стандартний обмін з BAS Бухгалтерією із коробки.
Нові способи взаємодії при аутентифікації Можливість використання двоетапної аутентифікації при вході в систему, що підвищує рівень захисту інформації, а також можливість відновити пароль користувача без втручання розробників чи адміністраторів, що значно зменшує кількість звернень на лінію підтримки в високонавантажених системах.
Автоматизоване тестування Можливість йти в ногу з сучасними вимогами до високонавантажених систем та тестувати зміни в конфігураціях та налаштуваннях обліку в автоматичному режимі з допомогою використання клієнтів тестування та сценаріїв автоматизації. Автоматизоване тестування також дозволяє провести навантажувальне тестування системи щоб найбільш точно підібрати необхідне обладнання для забезпечення безперебійної роботи великої кількості користувачів.
Навігаційні посилання Можливість відправити посилання на необіхдний документ чи довідник. Об’єкт буде відкрито після кліку на посилання без необхідності пошуку його в журналі по номеру, даті чи назві

Наразі для тих користувачів, які досі користуються 1С:Підприємство в Україні запущено пільгові умови переходу на продукти BAS. Якщо у вас виникло таке бажання, зверніться до нас і ми розповімо про те, як це зробити, і скільки це буде коштувати.